O forum

PRAWA AUTORSKIE


Cała szata graficzna na forum oparta została na podstawie gry i przystosowałem ją tak, aby przypominała jej klimat. Jestem jedynym wykonawcą owej grafiki i zabraniam powielania lub wykorzystywania jej bez mojej wiedzy.
Tło za pozwoleniem autorów pobrałem ze strony Presidia Creative

Wszystkie skrypty wykorzystywane na stronie zostały przystosowane wyłącznie na potrzeby tego forum. Nie wszystkich skryptów jestem pomysłodawcą i wykonawcą. Jeśli na skrypty pobrane z sieci pozwalała licencja, to zmodyfikowałem je dla swoich potrzeb (czyli praktycznie wszystkie).

Zastrzegam sobie prawa do skryptów:
- Logowanie na forum w headerze
- Menu po lewej stronie nad którym sporo się napracowałem
- Podświetlania wyróżnionych linków (np. Pobierz)
- Top (czyli idź do góry)

Całe forum powstało na serwisie pun.pl. Grafikę oraz skrypty umieściłem na własnym serwerze.
Treść jak i opisy są wyłącznie mojego autorstwa. W przypadku gdy jest inaczej, zawsze pod danym opisem umieszczam widoczne źródło pochodzenia danej treści.
W przypadku pytań, proszę o kontakt PW (po zalogowaniu) lub e-mail mati@ffox.plO FORUM


Inspiracją do stworzenia forum był pomysł, żeby opisać i pokazać w/w sposób jak uruchomić tą grę niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego Windows. Dodatkowo udało mi się utworzyć paczkę gry tak, aby można było uruchomić ją bez płyty. Zaletą jest to, że po pobraniu wystarczy ją rozpakować i uruchomić bez konieczność instalacji. Gdy się komuś nie spodoba, wystarczy że usunie.

W roku 2010 Topware Polska zakończył swoją działalność, zezwalając na umieszczenie gry do pobrania online (jak i również Jack Orlando - o resztę ich produktów nie dowiadywałem się), dzięki czemu mogłem ją tutaj umieścić. Gra już nie jest w sprzedaży, pojedyncze egzemplarze Earth Universe można zakupić jedynie z drugiej ręki lub na Allegro (w sklepach już niestety niedostępne).

Na forum umieściłem podstawowe informacje o grze: opis jednostek i budynków, wskazówki, typowe błędy w grze na jakie należy zwrócić uwagę, screeny, itp.
Dla bardziej leniwych do pobrania są Save z gry, choć zalecam grę od pierwszych misji.
Zależnie od wolnego czasu, będę umieszczał filmy pokazujące moją strategię rozgrywki w danych misjach.MOJA HISTORIA GRY


Earth 2140 jest to moja pierwsza gra komputerowa jaką dostałem wraz z komputerem (Celeron 300 MHz, 32 MB Ram, karta graficzna 32 MB Ram, dźwiękowa SoundBlaster, dysk 4,3 GB). Ksztowała jakieś 50 zł. To nie dużo, bo wtedy większość producentów gier bardzo się ceniło i zakup dobrej gry poniżej 100 zł był nieosiągalny.
Poświeciłem jej wiele godzin, grałem w nią co jakiś czas przez wiele lat, głównie przez wciągający klimat jak i grywalność komputera. Nawet na najniższym poziomie sprawiała nielada wyzwanie, na zaawansowanym to niczym jak na prawdziwej wojnie.

Gdy nadeszły czasy Windows'a XP (2002 rok), gry już nie dało się uruchomić. Topware skupił się na kolejnej odsłonie czyli Earth 2150, odstawiając poprzednika w zapomniane nie wypuszczając żadnego patcha. Grupa niemieckich fanów znalazła na to sposób tworząc swojego patcha lecz niestety tylko pod niemiecką wersję gry. Dopiero po czasie wyszedł patch na wersję angielską oraz polską, więc w dalszym ciągu można było wielokrotnie do niej wracać.

Potem pojawił się system operacyjny Windows Vista, całkowicie pozbawiająć możliwość rozgrywki w Earth 2140. Nie pomagały żadne patche, a próba uruchomienia gry pod wirtualnym Windows 98 lub XP kończyły się fiaskiem ze względu na niekompatybilność podzespołów komputera (karta graficzna i dźwiękowa).

Grupa niemieckich fanów gry, wpadła na sposób uruchomienia jej przez program DOSBox, co okazało się bardzo skuteczne. Jednak problem dźwięku pojawiał się dalej. Po odpowiednim opisaniu pliku konfiguracyjnego, okazało się że wszystko działa.
To było dla mnie wielkie zaskoczenie i satysfakcja, bo po wielu latach mogłem znowu zagrać w najbardziej klimatyczną i grywalną strategię jaką znam.


Pozdrawiam i zachęcam do gry.
ffox

ZAPRASZAM DO POBRANIA GRY KLIKAJĄC NA TEN ODNOŚNIK.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wkpf.pun.pl www.crazypigs.pun.pl www.narutospritecenter.pun.pl www.bso2d.pun.pl www.tarczownicyibrodacze.pun.pl