#1 2013-12-29 12:58:46

EARTH2140

http://earth2140.ffox.pl/grafika/rangi/010.jpg

Zarejestrowany: 2013-12-28
Posty: 11

Co i jak chciał(a)byś zmienić w EARTH 2140?

Gra jest świetną sama w sobie, ale jak w pewnie każdej rzeczy można i tu znaleźć coś, co można by zmienić/poprawić.
Co takiego zmienił(a)byś Ty i w jaki sposób?


Ja wprowadziłbym parę w sumie drobnych zmian.

1. Więcej obsługiwanych rozdzielczości - dorzuciłbym tylko 1024*768, bo większe pewnie bardziej pozbawiałyby grę klimatu niemal namacalności jednostek.

2. Przydałoby jakieś grupowanie budynków na pasku przeglądu oraz możliwość ich dowolnego na nim przestawiania. Grupowanie wg typów, albo, w najlepszym wydaniu, grupowanie wg własnego widzimisię.

3. Poprawienie AI wrogów byłoby miłe. Jak na owe czasy było dobrze i trudno, ale, niestety, trochę zbyt schematycznie. Chciałbym, by komputer organizował nawet kampanie na nasze bazy i to różnymi strategiami.

4. Poprawienie paru drobnych rzeczy w AI; np. kiedy kilka jednostek ma przebyć szerokie na jedno pole wąskie gardło, to nie umieją tego pokonać jako współdziałająca kolumna pojazdów, tylko każda próbuje samodzielnie. Dochodzi wówczas do tego, że kiedy jedna jednostka przejeżdża przez przejście, dla innych staje się ono zablokowane do czasu jej przejazdu mimo, że mogłyby podążać zaraz za tą jednostką.
Dobrze byłoby, by kilka jednostek potrafiło w ogóle poruszać się w miarę zwartą grupą. Np. by w momencie ruszania jednostki stojące za pierwszymi poczekały chwilę, aż zwolni się pole przed nimi miast ruszania wstecz i szukania drogi na około. Dodałbym też prosty rozkaz "marsz jedno pole do przodu".
Przydałoby się usprawnić przewożenie jednostek za pomocą WTRN/WTP 100. Np. w takiej postaci, że danemu transportowcowi przypisywałoby się grupę jednostek do przerzucenia, ustalałoby się p. zborny, trasę przewozu i powrotu oraz p. rozładunku, kolejność jednostek przewożonych i parę dodatkowych rzeczy.

5. Najważniejsze - b. chciałbym, by kiedyś pojawił się generator map losowych. Albo nowy pakiet choć paruset misji.
Mapy mogłyby być Znacznie większymi i znacznie bardziej rozbudowanymi. W ogóle to zmieniłbym obecną formę map na coś o wiele bardziej złożonego. O tym jednak w innym temacie.

6. W grze potraktowano po macoszemu walkę na morzu. Przydałoby się to nieco bardziej rozkręcić. Torpedy i miny miałyby wreszcie rozsądne zastosowanie ;]

Zapraszam do przedstawiania własnych pomysłów!

Ostatnio edytowany przez EARTH2140 (2013-12-29 13:24:12)


Fani EARTH 2140 łączcie się!

Offline

 

#2 2014-02-16 23:02:03

fox

Generał

Skąd: Eurasian Dynasty
Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 74

Re: Co i jak chciał(a)byś zmienić w EARTH 2140?

Ja chciałbym, aby była rozwinięta możliwość gry w sieci.
Na chwilę obecną ani razu nie udało mi się zagrać w tą grę na dwa komputery, nie mówiąc już o gry w sieci.
Myślę, że producenci mogliby poprawić nawet dziś te błędy i dodać te możliwości.
Gra ma już 16 lat dla przypomnienia :-)
Moja pierwsza gra oryginalna jaką miałem na PC.
Cieszy mnie fakt, że ma wielu fanów.
Smuci mnie, że ma ich za mało.

Offline

 

#3 2019-05-13 18:14:25

Borys

http://earth2140.ffox.pl/grafika/rangi/005.jpg

Zarejestrowany: 2014-12-30
Posty: 6

Re: Co i jak chciał(a)byś zmienić w EARTH 2140?

Ja bym chciał żeby powstało coś w rodzaju OpenEarth2140, tak jak OpenRA (RedAlert i inne)/Wargus (WarCraft2), czyli darmową i otwarto źródłową reimplementację E2140.

Offline

 
ZAPRASZAM DO POBRANIA GRY KLIKAJĄC NA TEN ODNOŚNIK.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nightwolves-guild.pun.pl www.roxoria.pun.pl www.meiera20g.pun.pl www.nowalia.pun.pl www.zakonpytonga.pun.pl