#1 2011-12-04 12:46:02

fox

Generał

Skąd: Eurasian Dynasty
Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 74

Błędy w grze

OGÓLNE BŁĘDY W GRZE

Ponieważ produkcja gry pochodzi z 1998 roku, to i tak uważam że jak na tamtejsze czasy błędy w grze można policzyć na palcach.

§ 1. Heavy Lifter
To latający pojazd transportujący surowce z kopalni do rafinerii.
Jest bardzo szybki i wygodny do transportu jak i podkradania surowców, ale ma jedną znaczną wadę.
Kiedy wyślemy mu polecenie zabrania surowca z kopalni i przypadkiem zapomnimy dać drugie, przetransportowania ładunku do rafinerii, będzie wisiał nad kopalnią uniemożliwiając innym Heavy Lifterom zebranie swoich ładunków. Zaletą tego jest to, że możemy wysłać mu polecenie zabrania ładunku z kopalni wroga, wtedy wrogie jednostki Heavy Lifter również nie zabiorą ładunku do swoich rafinerii.

§ 2. "Pomoc z góry"
W ciężkich i bardziej odległych misjach (a jest ich nie mało), możemy czasami liczyć na pomoc komputera.
Gdy widzi że sobie nie radzimy, rusza nam z pomocą wysyłając bomby atomowe lub bomby plazmowe na bazę wroga.
Nie byłoby w tym nic niedobrego, gdyby nie to że zdarza się cel misji z którym mamy przejąć jakiś konkretny budynek, a okazuje się że ulega on zniszczeniu po uderzeniu takiej bomby. W takim wypadku misja kończy się porażką. Niestety nie mamy wpływu na decyzje komputera.
Jedynym rozwiązaniem jest szybkie przejęcie tego budynku lub po prostu restart danej mapy i gra od nowa.

§ 3. Lotnisko
W grze mamy swobodną możliwość przejmowania budynków. W przypadku kiedy przejmiemy lotnisko, nasze jednostki dalej uważają je za wrogi budynek i zaczynają je atakować. Dodatkowo w przypadku przejęcia lotniska, znika jeden pas startowy.
Rozwiązaniem jest zniszczenie lotniska i budowa własnego (o ile jest to możliwe w danej mapie).

http://earth2140.ffox.pl/opisy/bledy/lotnisko.jpg



§ 4. Miny
Bardzo ciekawe zjawisko zaobserwowałem podczas stawiania min. Gdy stawiamy jedną przy drugiej, miny postawione obok znikają z niewiadomych powodów. Nie zawsze się tak dzieje.
W takim przypadku rozwiązaniem jest stawianie min oddalonych od siebie o dwa pola.

§ 5. Ograniczona ilość jednostek
Jeśli naprodukujemy zbyt dużą ilość jednostek, komputer zabroni nam ich dalszej produkcji.
Gdy wyślemy polecenie wyprodukowania jakiejkolwiek jednostki, nic się nie stanie (polecenie zostanie zignorowane), a silos od budynku produkcyjnego będzie otwarty w połowie. Niestety nie jestem w stanie określić ile jednostek może zostać maksymalnie stworzonych.
Rozwiązaniem jest zniszczenie nieprzydanych jednostek na rzecz tych bardziej potrzebnych.

§ 6. Znikające jednostki
To jest dla mnie największy ból jeśli chodzi o wszystkie dotychczasowe błędy w grze. Czasami zdarzy się, że wysyłając kilka jednostek jednocześnie, gdy muszą przecisnąć się przez wąskie gardło na mapie, jedna jednostka nachodzi na drugą i wtedy któraś z nich... po prostu znika!
Zaobserwować takie zjawisko można w Save 17 drużyny UCS pobierając moje zapisy gry.
Gdy od samego początku 3 budynki w formie pojazdów konstrukcyjnych są atakowane, musimy wysłać je pod ochronę do pojazdów SHADOW. Wtedy gdy jeden z pojazdów za bardzo zbliży się do drugiego, któryś z nich (najczęściej Centrum Konstrukcyjne) znika.
Rozwiązaniem jest pilnowanie, aby jednostki na których nam zależy, nie zbliżyły się do siebie za bardzo.

§ 7. Celność rakiet
Ciężkie rakiety tak samo jak lekkie, sterowane są automatycznie. Niestety ich celność pozostawia dużo do życzenia.
Nie wiadomo czy jest to celowe zamierzenie czy błąd w grze, ale należy rozważnie ich używać podczas obrony naszej bazy, gdyż możemy ją poważnie zniszczyć. Jednak są czasami dobre strony tego błędu. Na zdjęciu poniżej kuter bojowy stojąc w miejscu nie może celnie trafić w naszą jednostkę bojową.

http://earth2140.ffox.pl/opisy/bledy/rakiety.jpg

Offline

 

#2 2013-12-28 20:16:33

EARTH2140

http://earth2140.ffox.pl/grafika/rangi/010.jpg

Zarejestrowany: 2013-12-28
Posty: 11

Re: Błędy w grze

Chciałbym się odnieść do §5. Raz mi się zdarzyło coś, co do dziś jest powodem swoistej dumy; w okolicach limitu liczby jednostek udało mi się wyprodukować trzy (słownie: trzy) sztuki, uwaga, podwozia Spider II. Sprawne, działające, hasające sobie po mapie. Nie strzelały, pewnie dlatego, że zapomniano im dołączyć nadwozie z osprzętem. Udało mi się to zrobić tylko raz i miałem z tego tylko jednego save'a. Niestety wszystko to zaginęło w odmętach czasu i zmian :(

§2. Zdarzyło mi się to zjawisko kilka razy widzieć; teraz wreszcie wiem o co w tym chodziło.

§7. Dzięki tej ich niecelności czasami można dosięgnąć celu znajdującego się o dwa, czasem nawet trzy pola dalej niż maksymalny zasięg typowej ciężkiej rakiety.

Jest jeszcze jeden niby-błąd; kiedy jednostka dostanie rozkaz "stój w miejscu" (klawisz S) i zostanie naprawiana, rozkaz ten zostaje anulowany w momencie rozpoczęcia oraz w czasie trwania naprawy i w celu dalszego działania wymaga ponowienia. Dlatego też jednostka będąca w trakcie naprawy lubi się "wyrywać" do walki i wymaga niemal trzymania klawisza S, by nie ruszała się z miejsca.

Ostatnio edytowany przez EARTH2140 (2013-12-28 20:33:20)


Fani EARTH 2140 łączcie się!

Offline

 

#3 2014-02-16 22:53:53

fox

Generał

Skąd: Eurasian Dynasty
Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 74

Re: Błędy w grze

Bardzo trafna uwaga co do naprawiania jednostek.
Faktycznie, po ich naprawie polecenie STÓJ jest ignorowane i jednostka sobie czasami odjeżdża.

Dodałbym jeszcze jeden błąd w grze, ale ten można ominąć.
Gdy jesteśmy przykładowo po stronie ED i zależy nam na przejęciu jednostki SHADOW, nie mamy możliwości wydać polecenia NIE STRZELAJ. Wiadomo, Działo jonowe może strzelać do woli, ale jakikolwiek inny pojazd rozwali nam jednostkę SHADOW, którą chcemy naprawić.
Omijam to na dwa sposoby:
1 - Oddalam wszystkie jednostki z karabinkami, rakietami i laserami z dala od jednostek z działem jonowym.
Wtedy wysyłam w grupie pojazdy z działem jonowym i kilka naprawczych
2 - Zaznaczamy wszystkie jednostki, naciskamy klawisz A (Attack) i celujemy na jakiś punkt na mapie. Wtedy będą strzelać tam gdzie chcemy, nie niszcząc nam pojazdu SHADOW.

Offline

 
ZAPRASZAM DO POBRANIA GRY KLIKAJĄC NA TEN ODNOŚNIK.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bv.pun.pl www.snag.pun.pl www.tekkasquadron.pun.pl www.worldofwrestling.pun.pl www.liga1on1.pun.pl