#1 2013-01-14 22:44:45

Vulture69nh

http://earth2140.ffox.pl/grafika/rangi/002.jpg

Zarejestrowany: 2013-01-14
Posty: 1

Która część Earth wciągnęła Cię najbardziej ?

Jak w temacie.
Pochwalcie sie skąd znacie tą grę i czy również wg was powinna powstać kontynuacja trzymająca się pierwowzoru ?

Offline

 

#2 2013-12-17 21:16:30

bart2

http://earth2140.ffox.pl/grafika/rangi/002.jpg

Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 4

Re: Która część Earth wciągnęła Cię najbardziej ?

To jest jedna z pierwszych gier, w jakie grałem (wśród tej grupy jest jeszcze C&C Tiberian Sun i Incoming). U mnie w domu był komputer "leżący" i praktycznie tylko w to maniaczyłem, pamiętam jeszcze chwilę kiedy płytę wyrzucałem bo na Windows'ie XP nie działała ;( jak wspominam to łezka się w oku kręci, całości nie przeszedłem ,pamiętam że zatrzymałem się na poziomie z Mechami strzelającymi chyba plazmą lub laserami, były srebrne lub też białe na plaży czy coś takiego i tu właśnie przybył komp "stojący" z sys winXP, według mnie powinni kontynuować lub restaurować tą grę bo grało się wspaniale, mimo to że się przegrywało kilka(-dziesiąt :P) razy na jednej mapie.

Offline

 

#3 2013-12-28 21:28:20

EARTH2140

http://earth2140.ffox.pl/grafika/rangi/010.jpg

Zarejestrowany: 2013-12-28
Posty: 11

Re: Która część Earth wciągnęła Cię najbardziej ?

Znam ją z CD-Action; płytka z grą spodobała mi się tak bardzo, że kupiłem całość.

Owszem, powinna. Coś pokroju EARTH 2145. Przede wszystkim priorytetem powinno być zachowanie niesamowitej grywalności oryginału! 2150 oraz 2160 są kontynuacjami, ale jak na mój gust, zbyt odeszły od modelu 2140. Wiadomo, zmiana standardów w grach i w ogóle. Nie mogę w nich przeboleć swoistej karykaturalności ruchów i zachowania mech kroczących. Profanacja wręcz!
Dla mnie po dziś dzień sporo elementów z EARTH 2140 jest tak świetnych, że powinny być implementowane oraz rozwijane w innych tego typu grach. Nie wiem, czy (wszystkie) są autorskie; po prostu w tej grze widziałem je po raz pierwszy.
Sam mam parę pomysłów na to, jak mogłaby wyglądać bezpośrednia kontynuacja, ale o tym może kiedy indziej.

EDIT: Ach, jakże mogłem zapomnieć pewnej akcji, kt. niezapomnianym bohaterem stała się zdemolowana Bantha; jedna z pierwszych misji, baza ED, niedobitki obrony nie radzą sobie z kolejnymi falami androidów. Środków brak, obrona rozbita, dwa ostatnie androidy panoszą się po bazie z zamiarem przejęcia budynków. Jedyna ocalała Bantha rzucona w bój. Poobijana, rozklekotana już tylko na złość goni owe androidy. Niech smaczku syt. doda treść słów rzucanych w ich kierunku; coś pokroju "a macie, gnoje, niech was rozjedzie!". Po czym ku mojemu zdumieniu najzwyczajniej w świecie rozjechała ost. dwie jednostki wroga, co później było powodem wiwatu na jej cześć ;)

Ostatnio edytowany przez EARTH2140 (2013-12-28 21:42:58)


Fani EARTH 2140 łączcie się!

Offline

 

#4 2014-02-16 23:11:51

fox

Generał

Skąd: Eurasian Dynasty
Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 74

Re: Która część Earth wciągnęła Cię najbardziej ?

Ja jestem wiernym fanem pierwszej części, czyli 2140.
W pełni Polska gra, do tego RTS. Zobaczycie, ile teraz RTS-ów wychodzi? Nie potrafię wypowiedzieć żadnego nowego tytułu.
Kiedyś oprócz Earth 2140, pamiętam doskonale C&C Tiberian Sun, albo KKND! Pamiętacie?
Potem długo czekałem na Earth 2150.
Klimat uciekł, ale gra i tak bardzo mi się podobała - podoba do dziś.
Można było samemu konstruować jednostki - to mi się podobało.
Jednak brakowało "tego czegoś" co ma 2140. Taki klimat Ziemi.
W 2150 czułem się jakbym grał na innej planecie.
W 2160 nie grałem. Nie wiem czemu. Chyba odstraszyły mnie screeny z gry. Może kiedyś się skuszę.

Offline

 
ZAPRASZAM DO POBRANIA GRY KLIKAJĄC NA TEN ODNOŚNIK.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutomugen-inne.pun.pl www.pszzp.pun.pl www.matfiznorwid.pun.pl www.carex.pun.pl www.astrayah.pun.pl